Arlo Parks śpiewa Patti Smith

15 kwietnia 2021
ok. 1 minuta czytania

Młoda artystka postanowiła zmierzyć się z kompozycją \”Redondo Beach\” z 1975 roku. Trzydzieści lat później utwór na koncertowym singlu wydał Morrissey. Teraz przyszła pora na Arlo Parks. Artystka wykonała swoją interpretację \”Redondo Beach\” w ramach serii \”Reprise\” dla paryskiej La Blogothèque.

W świecie Arlo Parks słowa i zdjęcia są tak samo niezbędne. Soczyste, wyraziste obrazki dopełniają poetyckie teksty jej słodko-popowych, a jednocześnie głębokich utworów. Anaïs Oluwatoyin Estelle Marinho, 21-latka z zachodniego Londynu, która wkroczyła na scenę z piosenką \”Cola\” w 2018 roku, używa poezji jako przewodnika po tworzeniu utworów.

Po wydaniu debiutanckiej \”Sophie\”, artystka wystąpiła na Glastonbury i Latitude Festival, po czym wyruszyła w trasę z Jordanem Rakei i Loyle Carnerem. Wyróżnienie w BBC Sound Poll, \”100 list\” Dazed, – 2020 stał się nowym początkiem dla Arlo.

Kolejne sukcesy to okładki NME i Evening Standard, wygrana AIM One to Watch i BBC Introducing Artist Of The Year Awards, debiutanckie występy w COLORS i Later with Jools Holland, a przy okazji aprobata m.in. Phoebe Bridgers, Billie Eilish, Florence Welch, Lily Allen, czy Michelle Obamy.

Młoda artystka nie zatrzymuje się ani na krok – na początku roku ukazał się jej debiutancki album \”Collapsed in Sunbeams\”, a w ostatnich dniach otrzymała nominacje w aż trzech kategoriach do Brit Award 2021.

19 listopada 2021 roku Arlo Parks wystąpi w warszawskim Niebie. Bilety już w sprzedaży.