Arlo Parks w Polsce

9 kwietnia 2021
ok. 2 minut czytania

W świecie Arlo Parks słowa i zdjęcia są tak samo niezbędne. Soczyste, wyraziste obrazki dopełniają poetyckie teksty jej słodko-popowych, a jednocześnie głębokich utworów. Anaïs Oluwatoyin Estelle Marinho, 21-latka z zachodniego Londynu, która wkroczyła na scenę z piosenką \”Cola\” w 2018 roku, używa poezji jako przewodnika po tworzeniu utworów.

Arlo, wrażliwe dziecko, dorastała w spokojnej części miasta.

– Ponieważ dużo czułam, zaczęłam pisać całkiem wcześnie – mówi, nawiązując do poetów Gary\’ego Snydera, Mary Oliver i Pata Parkera oraz innych, którzy zainspirowali ją do tworzenia.

Mając 14 lat Arlo odkryła Garageband i zaczęła tworzyć bity pasujące do jej rymowanej poezji, która z czasem naturalnie przekształciła się w śpiew. W 2017 roku zaryzykowała i przesłała swoje nagrania do BBC Introduction, co zaowocowało pierwszym wywiadem i kontraktem obejmującym management oraz wytwórnię. Latem 2018 roku Arlo rzuciła się w wir pracy nad swoją pierwszą EP-ką.

– Wynajęliśmy Airbnb w Londynie, po prostu pisaliśmy, robiliśmy zdjęcia i chodziliśmy na spacery – wspomina Arlo. – Skończyło się na napisaniu piosenek w zaledwie 24 godziny.

Po wydaniu debiutanckiej \”Sophie\”, artystka wystąpiła na Glastonbury i Latitude Festival, po czym wyruszyła w trasę z Jordanem Rakei i Loyle Carnerem. Wyróżnienie w BBC Sound Poll, \”100 list\” Dazed, – 2020 stał się nowym początkiem dla Arlo.

Kolejne sukcesy to okładki NME i Evening Standard, wygrana AIM One to Watch i BBC Introducing Artist Of The Year Awards, debiutanckie występy w COLORS i Later with Jools Holland, a przy okazji aprobata m.in. Phoebe Bridgers, Billie Eilish, Florence Welch, Lily Allen, czy Michelle Obamy.

Młoda artystka nie zatrzymuje się ani na krok – na początku roku ukazał się jej debiutancki album \”Collapsed in Sunbeams\”, a w ostatnich dniach otrzymała nominacje w aż trzech kategoriach do Brit Award 2021.

Przedsprzedaż biletów dla posiadaczy voucherów w AlterSklepie oraz zarejestrowanych użytkowników AlterKlubu rozpoczyna się 9 kwietnia o 10:00. Sprzedaż otwarta startuje 12 kwietnia o 10:00.