Armia i Voo Voo zagrają w Węgorzewie

8 lutego 2012
ok. 2 minut czytania

Formacja prowadzona przez Tomasza Budzyńskiego to bez wątpienia jedna z najważniejszych grup w historii polskiego rocka. Zespół powstał w 1984 roku na skutek zetknięcia trzech osobowości naszej niezależnej sceny: Tomasza Budzyńskiego (śpiewał wtedy wówczas w słynnej Siekierze), Roberta Brylewskiego (gitarzysty Kryzysu, Brygady Kryzys i Izraela) i filozofa Sławomira Gołaszewskiego związanego wówczas z nurtem poszukiwań parateatralnych Jerzego Grotowskiego. Klasycznie rockowy skład od początku uzupełniany był instrumentami dętymi, ale przełomowym okazał się moment, gdy do zespołu dołączył Krzysztof „Banan” Banasik. Jego gra na waltorni nadała muzyce specyficzne, niespotykane brzmienie. Do najważniejszych albumów w dorobku Armii należą „Triodante”, „Duch” czy świetnie przyjęty ostatni w dorobku „Freak”. Występ Armii w Węgorzewie będzie miał specjalny charakter – zespół Tomasza Budzyńskiego wykona bowiem w całości materiał z najsłynniejszej płyty w swoim dorobku – „Legenda”.

Na Seven Festiwalu zagra także Voo Voo. Prowadzona przez Wojciecha Waglewskiego grupa jest bez wątpienia jednym z najważniejszych aktualnie działających składów na polskiej scenie. Voo Voo debiutowali albumem nazwanym tak jak zespół w roku 1986. Ostatni krążek ukazał się w 2010 roku i był zatytułowany „Wszyscy muzycy to wojownicy”. Na swoim koncie Voo Voo mają niezliczoną liczbę przebojów.

Power of Trinity to zespół pochodzący z Łodzi, który 31 października wydał swoją drugą płytę – „Locomotive”. Muzycznie poruszają się po obszarach rocka i reggae, choć na nowej płycie wykorzystali elementy dubstepowe. Album jest zbiorem obserwacji i odczuć, czasem tematy są błahe a czasem śmiertelnie poważne. – Każda piosenka to wagonik, oddzielny przedział w pociągu, którym jedziemy i osobna historia – przedstawia dzieło Jakub Koźba, wokalista i autor tekstów. – Zmieniamy przedziały, wagoniki a tam w każdym ktoś opowiada inną historię.

W Węgorzewie zagra także Jelonek. To ekspresyjny muzyk z dużą dozą poczucia humoru. Jego występy zachwycają zarówno fanów klasyki, muzyki rockowej, jak i innych nurtów muzycznych. W rockowym i rock metalowym brzmieniu Jelonka widoczny jest duży wpływ muzyki klasycznej (m.in. Vivaldiego, Paganiniego czy Rossiniego). Podczas koncertu oprócz autorskich kompozycji z pewnością nie zabraknie coverów utworów takich artystów, jak m.in.: Metallica, Judas Priest, Jimi Hendrix. Niedawno skrzypek wydał nowy album „Revenge”.

Oto ceny biletów i karnetów:
od 15 stycznia do 29 lutego: karnet „duet” – 150 zł, karnet „singel” – 90 zł, bilet jednodniowy – 50 zł
od 1 marca do 30 czerwca: karnet „duet” – 160 zł, karnet „singel” – 90 zł, bilet jednodniowy – 50 zł
od 1 lipca do 12 lipca: karnet „duet” – 180 zł, karnet „singel” – 100 zł, bilet jednodniowy – 60 zł