Artur Rojek śpiewa dla Disneya

28 maja 2007
ok. 1 minuta czytania

Na kompilację składają się piosenki Rufusa Wainwrighta oraz Roba Thomasa. Nie zabraknie również muzyki ilustracyjnej trzykrotnie nominowanego do Oscara Danny\’ego Elfmana. Na potrzeby polskiej edycji, w zestawie pojawią się cztery kawałki po polsku. Dwa z nich zgodził się zaśpiewać i opatrzyć własnym tekstem Artur Rojek z zespołu Myslovitz.

– Oryginalne słowa piosenek były dla mnie inspiracją, ale ostatecznie to sam film, który obejrzałem jeszcze w wersji roboczej, nasunął mi pomysły do tekstów – zdradził wokalista. – Bardzo chciałem oddać w nich tę spontaniczność, dziecięcość i nadzieję, o której mowa w filmie. Sądzę, że ta opowieść ujmie dzieci.

Pierwszym singlem z albumu jest utwór \”Cisza i wiatr\”, drugi nosi tytuł \”Cokolwiek się zdarzy\”, oba w wykonaniu i z tekstem właśnie Artura Rojka.

W polskiej wersji produkcji widzowie usłyszą głosy m.in. Tomasza Kota, Agaty Kuleszy, Wiesława Michnikowskiego oraz Tomasza Dedka. Animacja wchodzi na ekrany kin w Polsce w Dzień Dziecka, 1 czerwca.

Soundtrack \”Rodzinka Robinsonów\” dostępny jest w sklepach od 28 maja.