Ashley MacIsaac zagra Antonio Vivaldiego

28 czerwca 2005
ok. 1 minuta czytania

Przygotowując się do tego projektu Freedman spędził ponad 20 lat na zbieraniu materiałów dotyczących XVIII-wiecznego artysty. Akcja filmu ma koncentrować się na młodym Vivaldim, który jako katolicki ksiądz uczył w szkole dla porzuconych córek weneckich kurtyzan. Męczony przez astmę oraz przeświadczony o hipokryzji Kościoła, zyskiwał uznanie w oczach dziewcząt.

Zdjęcia rozpoczną się 1 maja 2006 roku i będą kręcone we Włoszech oraz Austrii. Nazwisko reżysera obrazu nie zostało jak dotąd ujawnione. Najpoważniejszym kandydatem do roli głównej jest skrzypek rockowy Ashley MacIsaac.

Warto zaznaczyć, że to już drugi projekt filmowy w przygotowaniu o Vivaldim. W 2004 roku studio Imagine Entertainment oraz wytwórnia Columbia Pictures zapowiedziały produkcję o kompozytorze, za kamerą której miała stanąć Catherine Hardwicke. Jednak wycofała się ona z projektu. Następcy dotychczas nie wyznaczono. Akcja ma skupić się na romansie młodego kompozytora i jego muzy Anny, która była dla Vivaldiego inspiracją przy pisaniu „Czterech pór roku”.