Ashnikko i jej stokrotka

13 lipca 2020
ok. 1 minuta czytania

Do sieci trafiło nagranie \”Daisy\” z EDM-owym refrenem. Bohaterką piosenki jest kreowana przez Ashnikko postać walczącej z patriarchatem dominy. – Jest diabelnie seksowna, chodzi tylko w butach na platformach oraz w lateksie, no i nosi błękitne diamenty – wyjaśnia artystka.

Ashnikko ma amerykańsko-brytjsko-łotewskie pochodzenie, a tworzy bezwstydne, seksualnie wyzwolone popowe hymny dla pokolenia Z. Wychowywała się na muzyce country, grupie Slipknot oraz hip-hopie. W 2016 roku zaczęła wydawać swoje pierwsze piosenki.

Na koncie ma łącznie ponad 100 milionów streamów i odsłon. Dotarła na 1. miejsce notowania Spotify Viral Chart w 17 krajach, w tym w USA i Kanadzie, a ponadto trafiła do zestawienia w 50 krajach. Zaliczyła też numer 1 na Genius Chart, odbyła trasę z Dannym Brownem oraz w ciągu 24 godzin wyprzedała 3 swoje koncerty w Londynie. Na TikToku ma ponad 3 miliony wejść, w dużej mierze za sprawą przeboju \”Stupid\”.

Jej konto na YouTube subskrybuje ponad 300 tysięcy fanów, a Instagram obserwuje 400 tysięcy. Swoje uznanie dla artystki wyraziły takie gwiazdy jak Miley Cyrus, Cody Simpson, Bebe Rexha czy Doja Cat.

Poprzedni singiel Ashnikko, \”Cry\” z udziałem Grimes, ma już ponad 2 milliony streamów.