Asking Alexandria, August Burns Red i In Hearts Wake na dwóch koncertach w Polsce

17 czerwca 2015
ok. 2 minut czytania

Zespół Asking Alexandria powstał w 2008 roku w Yorku. Jego pierwszy skład tworzyli Ben Bruce (gitara, wokal), Danny Worshop (wokal), Joe Lancaster (bas), Ryan Binns (klawisze), James Cassells (perkusja) i Cameron Liddell (gitara rytmiczna). Po przetasowaniach (skład opuścili Binns i Lancaster, którego na basie zastąpił Sam Bettley) grupa nagrała debiutancki album – „Stand Up and Scream” – który ukazał się jesienią 2009 roku, nakładem Sumerian Records. Od samego początku działalności zespół intensywnie koncertował tak w Europie, jak i Stanach Zjednoczonych. Drugi krążek Asking Alexandria wydali w 2011 roku. Po premierze „Reckless and Relentless” muzycy ruszyli w trasę z Of Mice & Men i Chelsea Grin, wzięli też udział w Vans Warped Tour 2011 i w stadionowym tournée Avenged Sevenfold. Ostatnia jak dotąd płyta w dorobku Asking Alexandria ukazała się w 2013 roku i spotkała się z rewelacyjnym przyjęciem, debiutując na piątym miejscu zestawienia Billboards Top 200. Na „From Death to Destiny” po raz ostatni można usłyszeć Danny’ego Worshopa, który opuścił zespół w styczniu 2015 roku. Pozycję wokalisty przejął po nim Denis Shaforostov, znany już wcześniej z grup Make Me Famous czy Down & Dirty. W zmienionym składzie zespół zagrał już pierwsze koncerty – m.in. fantastycznie przyjęty występ w Warszawie – i pracuje nad nową płytą. Krążek zapowiada singel „I Won’t Give In” (do sprawdzenia tutaj), a jego premiera planowana jest na październik 2015.

August Burns Red to formacja dobrze znana polskim fanom. Muzycy występowali u nas kilkukrotnie – m.in. z The Devil Wears Prada i Veil Of Maya. Tym razem zespół przyjedzie do Polski w związku z wydaniem nowego materiału – pod koniec czerwca premierę będzie miał ich najnowszy album – „Found In Far Away Places”. Płytę zapowiada numer „Identity”, który można znaleźć pod tym adresem.

In Hearts Wake także wrócą do Polski z nowym krążkiem – „Skydancer”. To trzecie wydawnictwo Australijczyków, którzy po podbiciu rodzimego kontynentu zyskują coraz większą rozpoznawalność także w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Bilety na koncert Asking Alexandria, August Burns Red i In Hearts Wake trafią do sprzedaży w piątek 19 czerwca. Dostępne będą na stronach Go-ahead.pl, Biletomat.pl, Eventim.pl, eBilet.pl, Ticketpro.pl i w sklepach sieci Empik, Media Markt i Saturn.