At The Drive-In grają nowe i hałasują

3 kwietnia 2017
ok. 1 minuta czytania

Longplay zatytułowany „in • ter a • li • a” ukaże się 5 maja nakładem Rise Records. „Hostage Stamps” to trzeci – po „Governed by Contagions” i „Incurably Innocent” – utwór promujący album. Do hałaśliwego, jazgotliwego nagrania powstał klip zrealizowany w technice animacji poklatkowej. Za reżyserię odpowiadają Rob Shaw i Damon Locks. Z efektem można zapoznać się pod tym adresem.

– To jak spacer korytarzem, przez zniszczone wojną getto i czytanie napisów na ścianach – mówi o numerze Cedric Bixler-Zavala.

Będzie to 4. długogrający krążek bandu. Nad brzmieniem czuwali Omar Rodríguez-Lopez i Rich Costey (Muse, Biffy Clyro, Frank Turner).

Oto tracklista:
1 No Wolf Like the Present
2 Continuum
3 Tilting at the Univendor
4 Governed by Contagions
5 Pendulum in a Peasant Dress
6 Incurably Innocent
7 Call Broken Arrow
8 Holtzclaw
9 Torrentially Cutshaw
10 Ghost-tape No.9
11 Hostage Stamps

Kapela, która działała od 1993 do 2001 roku stała się jedną z ważniejszych grup alternatywnego rocka lat 90. i miała niemały wpływ rozwój sceny post-hardcore’owej. Dorobek bandu zamyka album „Relationship of Command” z 2000 roku. Kilka tygodni po premierze płyty zespół zdecydował się rozwiązać. Pierwsza, ale tylko koncertowa, reaktywacja At The Drive-In miała miejsce w 2012 roku. Ponownie wznowili działalność w 2016 i wystąpili m.in. na gdyńskim Open’erze.