„Atlanta” po raz czwarty

6 sierpnia 2019
ok. 1 minuta czytania

Z uwagi na niezwykle napięty grafik Donalda Glovera, który jest scenarzystą i jednym z głównych aktorów cyklu, planowane jest nakręcenie jednocześnie trzeciego i czwartego sezonu. Produkcja ma ruszyć wiosną 2020 roku, czyli blisko dwa lata po premierze poprzednich odcinków.

„Atlanta” to jeden z największych komediowych hitów ostatnich lat. Sezon pierwszy odebrany został przez widzów niezwykle dobrze, a sam serial zdobył szereg prestiżowych nagród, w tym: Złoty Glob za najlepszy serial komediowy oraz dla najlepszego aktora w serialu komediowym – Donalda Glovera, statuetkę Emmy dla Donalda Glovera w kategorii najlepszy aktor w serialu komediowym oraz najlepsza reżyseria serialu komediowego, która również trafiła do jego rąk.

W serialu głównymi postaciami są Earnest „Earn” Marks (Donald Glover) i Alfred Miles (Brian Tyree Henry). Twórcą serialu jest Donald Glover.

Nazwisko Donalda Glovera kojarzone jest ostatnio głównie z aktorstwem, jednak jego dorobek artystyczny jest dużo szerszy. Przez kilka lat był scenarzystą „Rockefeller Plaza 30”, później występował w sitcomie „Community”. Najbardziej jednak godnym uwagi faktem jest to, że Glover jest również raperem, tworzy pod szyldem Childish Gambino i jest autorem oraz wykonawcą jednego z najbardziej kontrowersyjnych numerów w ostatnim czasie – „This is America”.