Atlvnta o samoakceptacji

27 maja 2021
ok. 2 minut czytania

Kasia Golomska i Kamil Durski zaprezentowali utwór zatytułowany \”Od jutra\”, który opowiada o ciągłym poszukiwaniu krótkich uniesień, dzięki którym odrywamy się na chwilę od rzeczywistości. – W refrenie luźno nawiązuję do estetyki filmów Paolo Sorrentino oraz jego pogoni za „Wielkim Pięknem”, które wydaje się być czymś zupełnie nierealnym i niedoścignionym – mówi Kamil.

Sam klip jest natomiast manifestacją prawa do samoakceptacji bez względu na rządzące światem wyimaginowane, mniej lub bardziej komercyjne trendy czy dawno już nieaktualne przyzwyczajenia społeczne. W imię zasady \”moje ciało jest tylko moje\”, mam prawo je kochać i podziwiać, ja i tylko ja. Albo pozwolić na to komuś innemu. Z kim będzie mi komfortowo, kto mnie nie ograniczy i nie sprowadzi do roli przedmiotu.

– W klipie równie dobrze mogłoby wystąpić dwóch mężczyzn, albo para mieszana – mówi Kasia – ale po pierwsze pary mieszane w naszym społeczeństwie są odbierane z dominującą rolą seksualną mężczyzny. Po drugie tu wcale nie chodzi o seks a o seksualność. A po trzecie, to w końcu moja piosenka. Dlatego jesteśmy tu we dwie. Równe sobie. Pokazujemy swoją cielesność i zmysłowość na własnych zasadach. Tak, jak ją widzimy i czujemy.

– Kobiece ciało od zawsze stanowiło inspirację dla wszelkiego rodzaju sztuki jako wyjątkowy rodzaj piękna samego w sobie – komentuje Kamil, który tym razem nie pojawia się w klipie. – Myślę, że subtelna erotyka kadrów, interakcje oraz rosnąca temperatura obrazu dopełniają bazujący na poszukiwaniu ulotności, hedonistyczny komunikat zawarty w tekście utworu. Chcemy, żeby ten klip był zachętą do eksplorowania swojej seksualności jako integralnej części siebie, w której możemy się zatracić i rozpłynąć.