Audioriver w lipcu w Płocku

9 stycznia 2013
ok. 1 minuta czytania

– Audioriver od lat prezentuje szeroko pojętą muzykę alternatywną z naciskiem na elektronikę i to się w tym roku na pewno nie zmieni – mówi rzecznik festiwalu Łukasz Napora. – Ostatnie dwa lata, gdy na plaży bawiło się 17 i 16 tysięcy osób, dobitnie pokazały, że w Polsce jest ogromna rzesza osób, które głodne są zarówno imprezowych, jak i eksperymentalnych brzmień. Dokładnie taką mieszankę szykujemy także na ten rok.

Oprócz pięciu scen usytuowanych na plaży, tak jak w poprzednich latach, fanów czeka także ogrom atrakcji odbywających się w ciągu dnia.

W ciągu 7 lat na malowniczej plaży nad Wisłą oraz na płockim Starym Rynku wystąpiło kilkaset gwiazd muzyki elektronicznej i alternatywnej z całego świata. Koncerty i sety DJ-skie obejrzało już ponad 130 tys. fanów z Polski i Europy, a edycja 2012 zgromadziła na plaży ok. 16 tys. osób każdego dnia.

W ubiegłym roku na nadwiślańskiej plaży pojawiły sie takie gwiazdy, jak Röyksopp, Enter Shikari i Nicolas Jaar, a na ich koncertach bawiło się ponad 16 tysięcy osób.