Autor muzyki do „Igrzysk śmierci” i „Pretty Women” na dwóch koncertach w Polsce

6 grudnia 2016
ok. 1 minuta czytania

Podczas światowej trasy koncertowej artyście towarzyszyć będzie Czeska Narodowa Orkiestra Symfoniczna – Spotkałem się w Pradze z Czeską Narodową Orkiestrą Symfoniczną, z którą będę występował podczas mojej trasy koncertowej – powiedział Howard. – Polecił mi ją mój przyjaciel i kompozytor Hans Zimmer, który już z nią koncertował. To jest wybitna orkiestra.

James Newton Howard jest jednym z najbardziej cenionych i wszechstronnych współczesnych kompozytorów muzyki filmowej. Jest autorem niezapomnianej muzyki do serii „Igrzyska śmierci”, hitów „Szósty zmysł” i „King Kong”, komedii romantycznych „Pretty Women” i „Mój chłopak się żeni” i wielu innych.

Współpracuje z najwybitniejszymi reżyserami światowego kina. Jego kompozycje, uzupełniają najpopularniejsze filmy hollywoodzkie. Każdego roku do kin wchodzi kilka superprodukcji ze wspaniałymi ścieżkami dźwiękowymi jego autorstwa.

Obecnie jego twórczość można podziwiać w prequelu serii filmów o Harrym Potterze – „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”. Polska premiera odbyła się 18 listopada 2016 roku. Obraz w reżyserii Davida Yatesa to pierwsza odsłona trylogii.

James Newton Howard działa na scenie muzycznej od trzydziestu lat. Otrzymał osiem nominacji do Oscara, cztery nominacje do Grammy i Złotych Globów. W trakcie swojej kariery napisał muzykę do ponad 120 filmów różnych gatunków filmowych.

Bilety do nabycia na Eventim.pl.