Autorka przeboju „Lost In You” wydaje płytę

8 listopada 2016
ok. 2 minut czytania

Longplay, także zatytułowany „Lost In You”, ukaże się 9 grudnia. Materiał wyprodukowali Mike Del Rio oraz PJ Bianco. W tworzeniu utworów wspomógł LP długoletni współpracownik – Nate Campany. Materiał powstawał w trudnym dla wokalistki okresie – po nieudanym związku artystki. Jednak nie cała płyta jest przejmującym opłakiwaniem złamanego serca – to również pełna nadziei, radosna celebracja miłości i samoakceptacji.

W oczekiwaniu na nowy album, fani LP otrzymali w tym roku EP-kę „Death Valley”. Wydawnictwo było małym przedsmakiem tego, co znajdzie się na płycie „Lost On You”. Oprócz utworów znanych z „Death Valley” na album trafi pięć kolejnych premierowych nagrań.

W chwilę po premierze albumu, LP wystąpi na dwóch koncertach w Polsce. 12 grudnia będzie można ją zobaczyć w warszawskim klubie Palladium, dzień później – 13 grudnia – w CK Zamek w Poznaniu.

Tracklista albumu „Lost On You”:
„Muddy Waters”
„No Witness”
„Lost On You”
„Up Against Me”
„Tightrope”
„Other People”
„Into The Wild”
„Strange”
„Death Valley”
„You Want It All”

„Lost On You” to bezapelacyjnie jeden z największych przebojów tego roku – singel dotarł do 1. miejsca iTunes aż w 17 krajach, a także do 4. miejsca globalnej listy Shazam. W Polsce numer zajął szczyty wszystkich najważniejszych list: Airplay Chart, iTunes, Shazam i Tidal. Numer można sobie przypomnieć pod tym adresem.

Laura Pergolizzi, jak naprawdę nazywa się LP, urodziła się i mieszka w Nowym Jorku, gdzie karierę muzyczną rozpoczęła w 1998 roku. W 2001 nakładem wytwórni Koch Records ukazał się debiutancki album artystki, „Heart-Shaped Scar”. Trzy lata później światło dzienne ujrzała kolejna płyta, z której pochodzi utwór „Wasted”, wybrany do czołówki amerykańskiego serialu „Daleko od domu”. Równocześnie artystka rozpoczęła współpracę kompozytorską z innymi muzykami, czego efektem były utwory pisane dla największych gwiazd – „Cheers” Rihanny, „Beautiful People” Christiny Aguilery czy „Red” Cher. Do swoich nagrań powróciła w 2014. Wydała wtedy trzeci album „Forever for Now”, magazyn „Vouge” mianował LP „artystką tygodnia”, a singel „Into The Wild” został wykorzystany w kampanii reklamowej jednego z banków.