B-Real z Cypress Hill We Wrocławiu

22 marca 2016
ok. 2 minut czytania

Muzyk przyjedzie do Polski w ramach trasy Dr. Greenthumb, podczas której zagra największe hity Cypress Hill a także inne numery. Towarzyszyć mu będzie Demrick.

B-Real (Louis Freese) urodził się w Los Angeles w 1970 roku. Raper spotkał w liceum w połowie lat 80. Mellow Man Ace’a (Ulpiano Sergio Reyes) i jego brata Sen Doga (Senen Reyes), tworząc trio, które ostatecznie ma nazwę Cypress Hill. Po tym jak Mellow Man Ace odszedł, aby kontynuować karierę solową do grupy dołączył DJ Muggs (Lawrence Muggerud).

B-Real i Sen Dog byli członkami gangu Bloods. W 1988 roku B-Real został postrzelony. To zmieniło jego podejście do życia. Te doświadczenia tworzą narrację do pierwszego albumu grupy z 1991 roku, który nosi nazwę „Cypress Hill”.

Wydany w 1993 roku krążek „Black Sunday” był hitem ze względu na chwytliwy singel „Insane In The Brain”. W tym samym roku trio miało pionierski wkład w rapowo-rockowy soundtrack do filmu „Judgment Night”. Grupa grała na festiwalu Lollapalooza w 1994 i 1995 roku, wtedy do zespołu dołączył perkusista Eric Bobo (syna legendarnego perkusisty Willie Bobo). W tym okresie B-Real stworzył także poboczny, hardcorowy, gangsta projekt Psycho Realm. Wydając dwa albumy – w 1997 „Psycho Realm” i w 2000 „A War Story” – B-Real powrócił do współpracy z Mellow Man Ace’em. Pod nazwą Serial Rhyme Killers wydali jeden singel w 2002 roku.

2006 rok to start solowej kariery rapera. Wydał trzy mikstejpy w serii zatytułowanej Gunslinger. Również w tym roku znalazł się na płycie Snoop Dogga „Tha Blue Carpet Treatment”, co zaowocowało wspólnym kawałkiem „Vato”. W 2009 roku Snoop odwdzięczył się, pojawiając się na płycie B-Reala „Smoke N Mirrors”. Inni goście na krążku to Damien Marley, Sick Jacken, and Too Short.

Bilety dostępne są w cenie 89 zł.