Baasch i jego „Fall”

21 kwietnia 2017
ok. 1 minuta czytania

Melancholijnemu nagraniu towarzyszy tekstówka, którą można obejrzeć pod tym adresem. Za reżyserię klipu odpowiada Bartek Michalec.

Longplay „Grizzly Bear With A Million Eyes” ma premierę dziś, 21 kwietnia. Na zestaw składa się 10 utworów, w których goszczą Mary Komasa i Wojtek Urbański (Rysy).

W dniu premiery albumu, o godzinie 20:00, fani artysty będą mogli obejrzeć premierowy live stream, który zainauguruje cykl NXT' Sessions – specjalnych koncertów, odbywających się w siedzibie Nextpop w Forcie Mokotów, transmitowanych w serwisie YouTube.

W marcu 2015 roku, nakładem Nextpop, do sprzedaży trafił debiutancki album Baascha „Corridors”, który zebrał bardzo dobre recenzje i został doceniony przez dziennikarzy.

Wokalista, producent i autor tekstów koncie ma współpracę m.in. z: Rysami, Bokką, Noviką i Rubber Dots. Jego utwory doczekały się remiksów czołowych producentów polskiej ambitnej sceny elektronicznej (m.in. Agim, Zamilska, Mooryc, Jaaa!, Rysy). Jest także autorem świetnie przyjętej ścieżki dźwiękowej do głośnego filmu Tomka Wasilewskiego „Płynące wieżowce”.

Artysta gościł na scenach najważniejszych festiwali muzycznych w kraju, m.in.: Open’er, Audioriver, Tauron Nowa Muzyka, Orange Warsaw Festival, Free Form Festival. Odwiedził także Niemcy, Francję, Islandię, Chiny, Czechy, Węgry, Rumunię i Litwę.