„Baby Driver” – film w całości podporządkowany muzyce

10 czerwca 2017
ok. 1 minuta czytania

– To historia młodego kierowcy, który nie może egzystować bez muzyki – mówi w opublikowanym na YouTube reżyser i scenarzysta produkcji Edgar Wright. – Cały film skonstruowany został wokół muzyki – dodaje aktor Ansel Elgort.

– Scenariusz przyszedł z muzyką – przyznaje Jon Hamm, którego również zobaczymy na ekranie.

Przypomnijmy, że bohaterem „Baby Driver” jest młody kierowca, który ze względu na swój wygląd otrzymał ksywkę Baby (w tej roli Ansel Elgort). Chłopak specjalizuje się w brawurowej jeździe samochodem i zapewnia ucieczkę po napadach na banki.

Na ścieżce muzycznej, która trafi do sprzedaży 23 czerwca, znajdzie się aż 30 utworów z różnych okresów i w różnych gatunkach. Twórcy sięgnęli po piosenki takich wykonawców jak Jon Spencer Blues Explosion, The Beach Boys, The Damned, T. Rex, Beck, Blur, Martha Reeves and The Vandellas, Golden Earring oraz Simon and Garfunkel. Ponadto nowe utwory nagrali Sky Ferreira („Easy”) oraz Danger Mouse z pomocą Run The Jewels i Big Boia („Chase Me”).

Światowa premiera filmu odbędzie się 28 czerwca, do Polski produkcja dotrze 7 lipca.

W filmie grają również Kevin Spacey (jako kryminalny boss Doc), Eiza Gonzalez, Jamie Foxx, Jon Bernthal oraz Lily James.