Baby Queen randkuje w sieci

18 listopada 2020
ok. 1 minuta czytania

Reżyserem klipu do \”Online Dating\” jest Brainwash, odpowiedzialny też za teledysk do debiutanckiego singla Baby Queen \”Internet Religion\”. Inspiracją do napisania piosenki było zainstalowanie aplikacji randkowej.

– Tylko raz skorzystałam z apki randkowej – mówi Baby Queen. – To chyba było Bumble. Potem przez jakiś czas spotykałam się z chłopakiem, którego tam poznałam, więc chyba zadziałało. Ale piosenka powstała tuż po pobraniu aplikacji, kiedy miałam coś na kształt kryzysu tożsamości i zastanawiałam się \”czy naprawdę jestem tą dziewczyną?\”. Myślę, że koncept randki znalezionej w internecie był dla mnie dziwny, a z drugiej strony pozwolił na schowanie się za swoimi lękami.

Baby Queen otrzymała entuzjastyczne recenzje wszystkich wydanych do tej pory singli, w tym m.in. od Annie Mac, \”NME\” czy \”DIY\”. Za produkcję EP-ki \”Medicine\” odpowiada King Ed.

– EP-ka jest formą obserwacji. Czułam, że są pewne rzeczy, które muszę powiedzieć jako artystka, pewne wiadomości, które muszę wysłać w świat. W pewnym sensie chcę zdjąć z siebie brzemię i iść dalej. Tytuł \”Medicine\” wziął się stąd, że w czasie pisania postanowiłam zadbać o zdrowie psychiczne. \”Buzzkill\” to piosenka o depresji, a \”Medicine\” – mój antydepresant.

Baby Queen – \”Medicine\” – lista utworów:
1. Internet Religion
2. Pretty Girl Lie
3. Want Me
4. Buzzkill
5. Medicine
6. Online Dating