Ballady i Romanse śpiewają dla córek dansingu

18 grudnia 2015
ok. 2 minut czytania

Autorką klipu jest Dominika Podczaska. Za realizację odpowiada Warsaw Production Team. Wideo zawierające fragmenty obrazu „Córki dancingu” można obejrzeć pod tym adresem.

Film „Córki dancingu” Agnieszki Smoczyńskiej to bardzo niestandardowa opowieść łącząca elementy musicalu, horroru i romansu. Głównymi bohaterkami są dwie syreny – Złota i Srebrna, które lądują w środku tętniącego muzyką, mieniącego się światłami neonów i cekinów świata warszawskich dancingów lat 80. Dołączają do muzyków zespołu Figi i Daktyle, i z dnia na dzień stając się sensacją nocnego życia stolicy. W rolach głównych występują Michalina Olszańska i Marta Mazurek. Wspierają je gwiazdy polskiego kina w nowych, zaskakujących wcieleniach – Kinga Preis jako królowa sceny disco, Magdalena Cielecka w roli Boskiego Futra, striptizerki rozgrzewającej do czerwoności bywalców PRL-owskich dancingów i Jakub Gierszał jako wirtuoz basowego brzmienia. W tle pulsuje rytmiczna muzyka zespołu Ballady i Romanse oraz najpopularniejsze szlagiery lat 70. i 80. – od „Byłaś serca biciem” Andrzeja Zauchy i „Bananowego songu” grupy Vox po nieśmiertelne „I Feel Love” Donny Summer w brawurowym wykonaniu samej Kingi Preis.

Do polskich kin film ma dotrzeć 25 grudnia. Obraz będzie wcześniej pokazywany na festiwalu Sundance.

Utwór „Przyszłam do miasta” zespołu Ballady i Romanse pochodzi z płyty „Córki dancingu”, której premiera płyty planowana jest na pierwszy kwartał 2016 roku.

Ballady i Romanse to zespół założony w 2007 roku przez Zuzannę Wrońską, do której dołączyła jej siostra Barbara. Zuzanna pisze teksty, produkcją zajmuje się Barbara, a muzykę tworzą obie. Do tej pory wydały dwie płyty – „Ballady i Romanse” w 2007 i „Zapomnij” w 2011 roku.