Band Aid 20 na rockowo i popowo

17 listopada 2004
ok. 2 minut czytania

Gazeta dowiedziała się, że Bob Geldof i Midge Ure planują wydać różne nagrania, które będą dostosowane do potrzeb wielbicieli konkretnych stylów muzycznych. I tak dla fanów rocka powstanie wersja, w której wzmocniony zostanie wokal Justina Hawkinsa z kapeli The Darkness, a popisy choćby Willa Younga, Rachel Stevens czy Matta Jaya z zespołu Busted będą wyeksponowane w edycji popowej utworu.

Obu organizatorom projektu zależy na tym, by kompozycja przyciągnęła uwagę jak najszerszego grona osób. Do zbiórki pieniędzy na rzecz głodujących w Afryce panowie zamierzają wykorzystać także najnowszą technologię. – Wydaje mi się, że po 20 latach mamy świadomość tego, czym jest muzyka popularna – stwierdził Geldof w wywiadzie dla pisma „Independent”. – Istnieje ona w połączeniu z kulturą i polityką.

Wczoraj nowa wersja „Do They Know It’s Christmas?” została po raz pierwszy wyemitowana. Można było usłyszeć ją w programie Chrisa Moylesa w BBC Radio 1. W sieci „kawałek” Band Aid 20 pojawi się 22 listopada. Tydzień później do sklepów trafi singel.

Przypomnijmy, że oprócz wymienionych wykonawców w nagraniu piosenki udział wzięli: Chris Martin, Paul McCartney, Fran Healy z Travis, Danny Goffey z Supergrass, Jamelia, Daniel i Natasha Bedingfieldowie, Skye z Morcheeby, Beverley Knight, Katie Melua, Shaznay Lewis (ex-All Saints), Ms. Dynamite, Joss Stone, Roisin Murphy z Moloko, Dizzee Rascal, Lemar, Estelle, Neil Hannon z Divine Comedy, a także członkowie zespołów Keane, Sugababes, Snow Patrol, The Thrills i Feeder. Robbie Williams i Dido nie mogli stawić się w Anglii, więc zaśpiewali z Los Angeles i Australii.