Baranovski „Sam” w najnowszym teledysku

5 marca 2020
ok. 2 minut czytania

Poprzednie single Baranovskiego jeden po drugim stawały się dużymi przebojami, zdobywając popularność w radiu, w serwisach streamingowych i na YouTube. Każdy z nich dodatkowo uzyskał status złotego lub platynowego singla. Największy sukces odniosła piosenka „Czułe miejsce”, która dotarła do 1. miejsca oficjalnego radiowego airplay chart czyli zestawienia najczęściej granych utworów w radiu w Polsce. Klip do singla do tej pory zaliczył ponad 11 milionów wyświetleń.

„Sam” nie jest wprawdzie piosenką w tak oczywisty sposób przebojową jak dotychczasowe propozycje Baranovskiego, ale wśród fanów artysty uchodzi za jedną z najbardziej ulubionych na jego płycie. Ciekawostką jest, że to od niej rozpoczęła się, ale i zakończyła praca nad „Zbiorem”.

– Długo zbierałem się, żeby konkretną piosenkę uznać za pierwszą na moją płytę – mówi Baranovski. – W końcu nagrałem „Samego” i poczułem, że w końcu stałem się dorosły muzycznie. Później już wiedziałem dokąd idę i pozbyłem się dawnych kompleksów związanych z moją twórczością. Pracę nad albumem zakończyłem trzy lata później, nagrywając „Samego” w zupełnie nowej aranżacji”.

Do tej nowej wersji piosenki „Sam” nakręcony został teledysk, za którego realizację odpowiedzialni są reżyser Krzysztof Grudziński oraz operator Filip Załuska. Znani wcześniej ze współpracy z m.in. Natalią Nykiel i Mariką (Krzysztof) oraz duetem Rysy i Piotrem Ziołą (Filip) stworzyli oszczędny, acz wysoko zaawansowany technologicznie klip, jakiego wcześniej w Polsce nie było. Sam Baranovski także nie miał dotąd teledysku, w którym byłoby go tak dużo. Dosłownie.