Bardzo pewni siebie 5 Seconds of Summer

24 maja 2019
ok. 2 minut czytania

Producentami utworu są Andrew Watt, Louis Bell oraz Charlie Puth. Za reżyserię klipu odpowiada Grant Singer.

– Nigdy wcześniej nie czuliśmy się tak pewnie podczas premiery pierwszego singla zapowiadającego nadchodzącą płytę jak przy „Easier” – mówi wokalista 5 Seconds of Summer, Luke Hemmings. – Zarówno w warstwie dźwiękowej jak i wizualnej skorzystaliśmy z wiedzy, którą przyswoiliśmy przy poprzednim wydawnictwie. Dowiedzieliśmy się bardzo dużo o samych sobie. Szczerze wierzę, że „Easier” to początek nowej, najlepszej ery w dotychczasowych dziejach 5 Seconds of Summer.

– „Easier” to idealne ujęcie indywidualnego podejścia kreatywnego każdego z nas, które razem tworzy esencję 5 Seconds of Summer – dodaje basista Calum Hood. – Podświadomie od zawsze potrzebowaliśmy nagrać właśnie taki utwór. Towarzyszący mu teledysk jest bardzo radosny i surowy. „Easier” to najlepsze, co do tej pory stworzyliśmy.

Klip powstawał w dwóch wyjątkowych miejscach w Południowej Kalifornii: jaskiniach Bronson w Griffith Parku oraz Angeles Abbey Memorial Park w Compton.

– Zależało nam na stworzeniu czegoś w postaci epickich, filmowych klipów jakie mogliśmy oglądać w latach 90. Zainspirowaliśmy się również ideą odrodzenia i czterech żywiołów – mówi reżyser Grant Singer. – Celowaliśmy w napięcie i emocje. Nie widzieliście jeszcze czegoś takiego u 5 Seconds of Summer.

W skład 5 Seconds of Summer wchodzą Luke Hemmings (wokal, gitara), Michael Clifford (wokal, gitara), Calum Hood (wokal, bas) oraz Ashton Irwin (wokal, perkusja).