Bardzo zimna woda Walking On Cars

13 marca 2019
ok. 1 minuta czytania

„Coldest Water” zapowiada najnowszy album formacji, zatytułowany „Colours”. Premiera krążka zaplanowana jest na 12 kwietnia. Kilkanaście dni później w Poznaniu zespół zaprezentuje materiał na żywo w ramach Enea Spring Break Festival.

„Coldest Water” opowiada o problemie wokalisty, Patricka Sheehy’ego, z alkoholem. Muzyk wcześniej nie wypowiadał się o tej sprawie, gdyż chciał, by to muzyka mówiła za siebie. Jak wyjaśnia artysta, „Coldest Water” prezentuje rozterkę jego umysłu: walkę o to, by zostać trzeźwym, a z drugiej strony skłonność do sabotowania wszystkiego.

– Nigdy nie potrafiłem wyjść na jednego drinka na miasto. Musiałem albo zostać w domu albo obudzić się gdzieś w krzakach – tłumaczy Sheehy, który od pięciu lat żyje w trzeźwości i może spojrzeć na wszystko z odpowiednim dystansem, a wręcz uśmiechem.

„Colours” to drugi album w dorobku Walking On Cars. Nagrania odbyły się m.in. w legendarnym studiu RAK w Londynie oraz w Angelic Studios, gdzie The 1975 nagrywali swój ostatni krążek.