Bartłomiej Topa zauważa coś podejrzanego w klipie „Ultraviolet”

19 października 2017
ok. 2 minut czytania

Na potrzeby telewizyjnej produkcji, której twórcą jest Jan Komasa elektroniczny duet nagrał utwór także zatytułowany „Ultraviolet”. Do realizacji towarzyszącego piosence teledysku Wojtek Urbański i Justyna Święs zaprosili Bartłomieja Topę, który gra nocnego strażnika, który w czasie dyżuru zauważa coś podejrzanego. Autorem teledysku jest Filip Załuska, a można się z nim zapoznać poniżej.

„Ultraviolet” to serial kryminalny, w którym tajemnice i niewyjaśnione przez policję sprawy rozwiązuje tytułowa grupa Ultraviolet, działająca w sieci i wykorzystująca do tego siłę nowych technologii.

Cykl opowiada historię trzydziestoletniej Oli Serafin, która z grupą poznanych w internecie detektywów amatorów rozwiązuje sprawy kryminalne, których nie jest w stanie wyjaśnić policja. Osobiste przejścia zmusiły kobietę do opuszczenia Londynu i powrotu do rodzinnej Łodzi. Pewnej nocy, prowadząc samochód, jest świadkiem tragicznego zdarzenia. Policja uznaje je za samobójstwo i zamyka sprawę, z czym nie zgadza się Ola. Decyduje się znaleźć wyjaśnienie na własną rękę i szuka pomocy w sieci.

W obsadzie znaleźli się Marta Nieradkiewicz, Sebastian Fabijański, Agata Kulesza, Michał Żurawski, Marek Kalita, Bartłomieja Topa, Magdalena Czerwińska, Anna Dereszowska, Bartosz Gelner, Anna Korcz i Patryk Pniewski.

Scenarzystami „Ultravioletu” są Igor Brejdygant („Palimpsest”, „Paradoks”, „Zbrodnia”), Agnieszka Pilaszewska („Samo życie”, „Przepis na życie”), Błażej Dzikowski (cztery części serii „Legendy Polskie”), Filip Kasperaszek („A Story About Ian”, „Nantucket sun”) i Paulina Murawska („Komisarz Alex”, „Być jak Kazimierz Deyna”). Za reżyserię odpowiadają Jan Komasa („Miasto 44”, „Sala samobójców”) i Sławomir Fabicki („Miłość”, „Zbrodnia 2”).

W realizację zaangażowani są także twórcy amerykańscy – producentami wykonawczymi są Wendy West („Dexter”, „Czarna lista”) i Barry Josephson („Kości”, „Zaczarowana”, „Bardzo Dziki Zachód”).

Premiera „Ultravioletu” odbędzie się 25 października o godz. 22:00 w AXN.

Justyna Święs to nagrodzona Fryderykiem wokalistka zespołu The Dumplings, z którym nagrała dwie płyty – „No Bad Days” (2014) i „Sea You Later” (2015). Na koncie ma współpracę z takimi twórcami jak Fisz Emade Tworzywo, Rysy, Małe Miasta czy Voo Voo.