Bass Astral zapowiada \”Techno do miłości\”

5 lipca 2021
ok. 2 minut czytania

– Mimo że chciałem zrobić wszystko sam, to jednak rozumiałem, że muzykę najbardziej kocham robić razem. Muzyczny tryptyk, który powstawał przez okres 3 lat, skomponowałem na pianinie mieszkając we wsi Sidzina – mówi Kuba Tracz. – Tekst napisał i zaśpiewał Brytyjczyk Ericonne, orkiestrację zaaranżował Jan Stokłosa, żywe instrumenty nagrali muzycy klasyczni z całej Europy a całość doprawiłem abstrakcyjną elektroniką. Miks utworu wykonał mój mentor gitary basowej Wojtek Famielec a mastering niezawodny Michał Eprom Baj. Teledysk wyreżyserował Marek Skrzecz. Mogę śmiało powiedzieć że ta kombinacja wydała najbardziej dojrzałe dzieło jakim mam okazję się dzielić i otworzy eklektyczny album \”Techno do miłości\”. Utwór wysoce emocjonalny, opowiada o relacji syna z ojcem, tęsknocie i drodze do niego. O dojrzewaniu, śmierci za życia jako inicjacji, progu wejścia w dorosłość i męski świat.

Pierwszy solowy album Bass Astral, \”Techno do miłości\”, ukaże się Jesienią tego roku nakładem Mystic Production. Materoał w całości będzie można usłyszeć na trasie Solaris. Informacje o koncertach na Facebooku.

Bass Astral – producent muzyki elektronicznej Kuba Tracz, artysta związany z Krakowem. Muzyki uczył się w Domu Kultury w Brzeźnicy na pianinie oraz od babci na akordeonie. Swoją muzyczną karierę rozpoczął 13 lat temu jako basista w biesiadnych zespołach Alibi oraz Bayery. Od 2010 roku występował w rockowych Clock Machine i Cinemon, z którymi wydał 4 płyty. W sylwestra 2015 roku przyjął pseudonim Bass Astral, w tym roku zawiązał duet Bass Astral x Igo, dzięki któremu dał się poznać szerszej publiczności, nagrał 3 płyty i zagrał wiele koncertów oraz zwiedził dobre polskie festiwale. Co więcej, obecnie gra na basie w kolektywie Ars Latrans Orchestra.