Bastille łączą siły z Seeb

6 grudnia 2018
ok. 2 minut czytania

Po udanym remiksie „Delicate” Taylor Swift i wydaniu debiutanckiej EP-ki „Nice To Meet You”, norweskie duo Seeb połączyło siły z Bastille. Efekt ich spotkania to singel „Grip”. Wydawnictwo promuje mikstejp „Other People’s Heartache Pt.4”, który ukaże się 7 grudnia.

Bastille zaproponowało wizję utworu, a duet producentów przetworzył ją na klubowy hymn. „Grip” to niekonwencjonalne połączenie melancholii i euforii. Wyjątkowy i z miejsca wpadający w ucho wokal Dana Smitha idealnie komponuje się z produkcją Seeba.

– Nasz kawałek to dzieło samo w sobie, zawiera DNA zarówno Seeba, jak i Bastille. Wszyscy bardzo zaangażowaliśmy się w proces tworzenia, mimo że byliśmy daleko od siebie, w pewnym momencie na trzech różnych kontynentach mówią paniwue z Seeb. – Mamy nadzieję, że dzięki „Grip” nasi fani zobaczą nową odsłonę Seeb, bo chcemy eksplorować nowe ścieżki.

Ostatnie lata dla Bastille obfitowały w wiele sukcesów. Zespół w składzie Dan Smith, Kyle Simmons, Will Farquarson i Chris Wood zagrał ponad 500 koncertów na sześciu kontynentów, sprzedał 15 milionów singli i 7 milionów albumów na całym świecie. Utwory Bastille odsłuchano w serwisach cyfrowych 3,6 miliarda razy.

Seeb zyskali popularność za sprawą remiksów utworów takich artystów jak Coldplay, Ed Sheeran, Tove Lo, OneRepublic czy Mike Posner. Duet tworzą Simen Eriksrud oraz Espen Berg. W ciągu dwóch lat utwory, w których producenci maczali palce, zgromadziły ponad 4 miliardy streamów na całym świecie.