Bastille z animowanym klipem

8 października 2020
ok. 2 minut czytania

Za reżyserię odpowiada brytyjsko-irański reżyser Reza Dolatabadi, a teledysk jest zainspirowany zarówno twórczością Edwarda Hoppera, jak i Federico Felliniego.

– Chciałem nadać klipowi klimat kinowego blockbustera – mówi Reza Dolatabadi. – Aby osiągnąć ten cel, zbudowaliśmy całe miasto w 3D oraz zabezpieczyliśmy wszystkie możliwe ujęcia kamery oraz ruchy, a następnie animowaliśmy postaci na trójwymiarowych layoutach. Animacja to praca zespołowa. Przyznaję, że mam niezwykłe szczęście w projektach od partnerów z całego świata. Bez ich poświęcenia oraz skupienia na szczegółach nigdy nie dokończyłbym tego ambitnego przedsięwzięcia.

– Na początku lockdownu czułem się bardzo skrępowany tym, że napisałem piosenkę, która niechcący tak dobrze wpisała się w otaczającą nas rzeczywistość, ale potem uświadomiłem sobie, że 2020 to rok, w którym przestaliśmy udawać, że wszystko jest ok – wyjaśnia forntman, Dan Smith.

\”survivin\’\” ma mnóstwo przestrzeni i jest naładowane popkulturowymi odniesieniami, jak również zaskakującymi momentami muzycznymi: od otwierającego loopa perkusyjnego i toczącej się linii basu, do nagłej eksplozji fletów zestawionych z fragmentami wokalu przetworzonego przez auto-tune, aż do refrenu, który uderza \”jak wielki przytulas od grupy przyjaciół\”. Znalazło się nawet miejsce dla saksofonu, na którym gra koncertowy muzyk Bastille, Rittipo.

Zarówno \”survivin\’\” jak i wcześniejszy singiel \”WHAT YOU GONNA DO???\” to pierwsze elementy nowego brzmienia Bastille.

Zamykający dotychczasową dyskografię Bastille longplay \”Doom Days\” miał premierę w czerwcu 2019 roku.