Bastille zagrają na Czad Festiwalu

21 lutego 2017
ok. 2 minut czytania

Zapowiedź, że Bastille tak silnie zaznaczy się na muzycznej scenie, pojawiła się na długo przed wydaniem debiutanckiego albumu „Bad Blood”, który trafił na 1. miejsce brytyjskiej listy przebojów. Pierwszy singel „Flaws” (2011) grupa wydała w nakładzie 300 kopii, a towarzyszący mu wideoklip został zmontowany przez lidera formacji, Dana Smitha, który wykorzystał fragmenty filmu Terrence’a Malicka – „Badlands”. Singel zyskał ponad pół miliona odsłon na YouTube i rekomendacje najbardziej uznanych krytyków muzycznych. Po wydaniu zaledwie 3 singli Bastille wyprzedał swoją pierwszą trasę po Wielkiej Brytanii, zanim „Bad Blood” został w ogóle wydany, a już czwarty singiel, „Pompeii”, stał się hymnem muzyki alternatywnej ostatnich kilku lat, sprzedając się w nakładzie ponad 10 milionów egzemplarzy. Kiedy „Bad Blood” ujrzał wreszcie światło dzienne, trafił na 1. miejsce brytyjskiej listy przebojów i utrzymał się w pierwszej dwudziestce przez 2 lata. Album pokrył się podwójną platyną w Wielkiej Brytanii i złotem w USA. Był najczęściej ściąganym albumem 2013 roku i drugim najczęściej odtwarzanym.

Zespół swobodnie porusza się w gatunkach muzycznych co doskonale słychać w kolejnym hicie – „Of The Night”, który jest remiksem dwóch klasycznych utworów lat 90. – „Rhythm Of The Night” zespołu Corona i „Rhythm Is A Dancer” zespołu Snap! Utwór znalazł się na dostępnej za darmo składance „Other People’s Heartache, Vols I & II”. Drugi longplay zatytułowany „Wild World” ukazał się we wrześniu 2016 roku i był jedną z najbardziej wyczekiwanych płyt roku.

Udział w festiwalu potwierdzili ponadto Billy Talent, Anti-Flag, Dubioza Kolektiv, Sonata Arctica, Acid Drinkers, Agnieszka Chylińska, Big Cyc, Coma, Czesław Śpiewa, Lady Pank, Łydka Grubasa, Hunter, Trzynasta w samo południe i Nocny kochanek.

Informacje o biletach pod tym adresem.