Batushka i Obscure Sphinx zapraszają na trasę i I pielgrzymkę polską

12 października 2017
ok. 2 minut czytania

Malkontenci przewidywali, że żywot tego zespołu nie potrwa długo, ale ich przewidywania nie sprawdziły się. Batushka po wydaniu jedynej jak na razie płyty „Litourgiya” nie dość, że zebrała mnóstwo pozytywnych opinii, to stała się częścią lineu-pu niejednego prestiżowego metalowego festiwalu w Europie (chociażby Brutal Assault), a także nieprzeznaczonego dla stricte metalowej publiczności (OFF Festival). A przed wciąż okrytym nimbem tajemniczości zespołem w 2018 roku występ, chociażby na Inferno Festival u boku Emperor czy Obituary.

Muzycznie nic się u Batushki nie zmieniło. Black metal, doom metal pożenione są z cerkiewnymi śpiewami, a występ przypomina mroczne misterium z udziałem wspaniale śpiewającego męskiego chóru. Mariaż piekła i nabożeństwa cerkiewnego naprawdę robi wrażenie.

Od początku swego istnienia, od 2008 roku, kapela Obscure Sphinx wytrwale buduje swoją pozycję swoistego fenomenu polskiej sceny metalowej. Zespół ze swoją charyzmatyczną wokalistką Wielebną, plemiennymi wręcz rytmami i nieokiełznaną agresją ośmiostrunowych gitar z powodzeniem wpisuje się w szufladkę post-metal, dodając do tego elementy charakterystyczne dla doom czy black metalu co sprawia, że ich muzyka wymyka się klasyfikacjom i buduje nową jakość na rynku. Zespół zadebiutował w 2011 roku płytą „Anaesthetic Inhalation Ritual”, a 2 lata później ukazał się ich drugi album, „Void Mother”. We wrześniu 2016 roku wydane zostało najnowsze dzieło formacji – „Epitaphs” nagrane w całości na żywo (autorem okładki jest Mario Duplantier z zespołu Gojira).

Oto harmonogram:
19 kwietnia (czwartek) – Wrocław, A2
20 kwietnia (piątek) – Katowice, MegaClub
21 kwietnia (sobota) – Kraków, Kwadrat
26 kwietnia (czwartek) – Poznań, u Bazyla
27 kwietnia (piątek) – Gdańsk, B90
28 kwietnia (sobota) – Warszawa, Progresja

Przedsprzedaż biletów startuje w najbliższy piątek, 13 października o godzinie 10:00.