Beastie Boys w Gdyni

29 stycznia 2007
ok. 1 minuta czytania

Legendarna hiphopowa kapela powstała w 1979 roku w Nowym Jorku. Od ponad 20 lat w skład zespołu wchodzą Adam Yauch (MCA), Michael Diamond (Mike D) i Adam Horovitz (Ad-Rock). Ich droga do sławy rozpoczęła się z chwilą, gdy pod swe producenckie skrzydła muzyków przyjął Rick Rubin. Wspólnymi siłami panowie przygotowali debiutancki longplay „Licensed to Ill”, który ukazał się w listopadzie 1986 roku nakładem wytwórni Def Jam. Z płyty pochodzi przebój „Fight For Your Right”. Był to pierwszy rapowy album, który znalazł się na szczycie zestawienia Billboardu. Kolejne wydawnictwa w dorobku bandu to „Paul’s Boutique” (lipiec 1989) z singlem „Hey Ladies”, „Check Your Head” (kwiecień 1992) z hitami „Finger Lickin' Good” i „So What’cha Want”, Ill Communication” (maj 1994) z „Sure Shot” i „Sabotage” oraz „Hello Nasty” (lipiec 1998), na którą trafił utwór „Intergalactic”. Dotychczasową dyskografię Beastie Boys zamyka krążek „To The 5 Boroughs” z czerwca 2004 roku. Trio obecnie pracuje nad nowym materiałem, który powinien ukazać się przed tegorocznymi wakacjami.

Każdy z albumów grupy przynajmniej raz pokrył się pokrył się platyną. Debiut kupiło ponad 5 milionów fanów. Koncerty Amerykanów to najczęściej mieszanka hip hopu, funku i rocka.

W tym roku podczas Heineken Open’er wystąpi około 12 artystów zagranicznych oraz najlepsi polscy wykonawcy. W przygotowaniu jest ogromne miasteczko festiwalowe z wieloma nowymi elementami i atrakcjami. Bilety już dostępne są w sprzedaży.