Bebe Rexha zainspirowana Whitney Houston

22 maja 2017
ok. 1 minuta czytania

Kawałek nosi tytuł „The Way I Are (Dance With Somebody)” (nawiązanie tu hitu Houston „I Wanna Dance With Somebody”). W tekście piosence, artystka twierdzi, że nigdy nie będzie śpiewała jak Whitney. Wspomina też Bobby’ego Browna. Do współpracy przy utworze wschodząca gwiazda zaprosiła Lil Wayne’a. Z efektem ich współpracy, i animowaną tekstówką, można zapoznać się pod tym adresem.

„The Way I Are (Dance With Somebody)” zapowiada EP-kę „All Your Fault: Pt. 2”, której pierwsza część miała premierę w lutym 2017 roku.

Urodzona na Brooklynie artystka, najpierw pisała przede wszystkim dla innych. Po latach pracy, w 2013 roku, przyszła dla Bebe nagroda w postaci piosenki „Monster”, napisanej w studiu w Harlemie. W wykonaniu Eminema i Rihanny stała się światowym hitem, uzyskując status multiplatynowy. Bebe skomponowała także, oraz zaśpiewała gościnnie, w utworze Cash Cash „Take Me Home”. Po przeprowadzce do Los Angeles została współautorką piosenki dla Pitbulla („This Is Not A Drill”, zaśpiewała też w niej gościnnie), jak również dla Tinashe („All Hands On Deck”). Bebe była też współautorką z miejsca rozpoznawalnych, chwytliwych melodii w podwójnie platynowej piosence „Hey Mama” Davida Guetty, Nicki Minaj i Afrojacka, jak i platynowego hitu G-Eazy’ego „Me, Myself, & I”B (nr 1 na listach „Billboardu”, w kategoriach Pop i Rap).

Do tej pory Amerykanka sprzedała ponad 10 milionów singli. Na kanałach YouTube/VEVO utwory Amerykanki odtworzono blisko 2 miliardy razy.