Beck z Pharrellem Williamsem

15 kwietnia 2019
ok. 1 minuta czytania

Beck zaoferował fanom spojrzenie w przyszłość w postaci nowego singla „Saw Lightning”. Znakomity utwór z charakterystyczną dla Becka surową gitarą akustyczną i harmonijką to zapowiedź nowej płyty muzyka, „Hyperspace”, która ukaże się jeszcze w tym roku. Autorami i producentami „Saw Lightning” są Beck oraz Pharrell Williams, który w utworze gra na perkusji, klawiszach oraz udziela się wokalnie na drugim planie.

„Saw Lightning” to zarówno singiel, jak i motyw przewodni nowej kampanii Dr. Dre Powerbeats Pro. Spot reklamowy wyreżyserował zdobywca Grammy, Hiro Murai.
„Saw Lightning” to pierwsza zapowiedź nowego albumu Becka, „Hyperspace”, którego premiera zaplanowana jest na 2019 rok. Będzie to czternasty krążek artysty, następca wydanego w 2017 „Colors”. W ostatnich miesiącach fani Becka mieli okazję usłyszeć kilka premierowych utworów gwiazdora: „Tarantulę” z „Music Inspired by Roma”, „Super Cool” ft. Robyn & The Lonely Island z filmu „Lego: Przygoda 2” oraz gościnnie u Cage The Elephant w „Night Running”.

Album „Colors” zdobył dwie nagrody Grammy. Wydawnictwo promowały single „Dreams”, „Wow”, „Dear Life”, „Up All Night” oraz „Colors”.