Beck zainspirowany filmem \”Roma\”

5 lutego 2019
ok. 2 minut czytania

\”Tarantula\” to przeróbka kompozycji grupy Colourbox. W nowej wersji Becka udziela się Feist. Piosenka powstała na potrzeby albumu \”Music Inspired by the Film Roma\”, nad którym pieczę sprawuję reżyser filmu Alfonso Cuarón. Wczortaj Beck pojawił się w programie \”The Late Late Show\” Jamesa Cordena, gdzie wykonał piosenkę z towarzyszeniem LA Philharmonic Orchestra. W chórkach pojawił się Feist i Bat for Lashes. Becka zapowiedział reżyser filmu Alfonso Cuarón.

Płyta \”Music Inspired by the Film Roma\” ukaże się 8 lutego w Sony Music Masterworks. Nowa piosenki na album nagrali m.in. El-P czy Ibeyi. Patti Smith przygotowała nową wersję swojej kompozycji z 1996 roku \”Wing\”.

\”Music Inspired by the Film Roma\”:
1. Ciudad de México: \”Tepeji 21 (The Sounds of Roma)\”
2. Patti Smith: \”Wing\”
3. Beck: \”Tarantula\” (Colourbox cover)
4. Billie Eilish: \”When I Was Older\”
5. Bu Cuarón: \”Psycho\”
6. UNKLE: \”On My Knees\” [ft. Michael Kiwanuka]
7. Jessie Reyez: \”Con El Viento\”
8. El-P / Wilder Zoby: \”Marooned\”
9. Sonido Gallo Negro: \”Cumbia del Borras\”
10. Quique Rangel: \”La Hora Exacta\”
11. Ibeyi: \”Cleo Who Takes Care of You\”
12. DJ Shadow: \”We Are Always Alone\”
13. Asaf Avidan: \”Between These Hands\”
14. Laura Marling: \”Those Were the Days\” (Mary Hopkin cover)
15. T Bone Burnett: \”Roma\”

\”Roma\” to najbardziej osobisty z dotychczasowych filmów nagrodzonego Oscarem reżysera i scenarzysty Alfonso Cuaróna (\”Grawitacja\”, \”Ludzkie dzieci\”, \”I twoją matkę też\”). Opowiada historię Cleo (Yalitza Aparicio), młodej służącej pracującej w zdominowanej przez klasę średnią dzielnicy Roma w mieście Meksyk. Cuarón pisze tym filmem pełen artyzmu i miłości list do kobiet, które go wychowały, oraz maluje żywy i poruszający obraz domowych napięć i zmian hierarchii społecznej na tle politycznego chaosu lat 70. Film otrzymał 10 nominacji do Oscara.