Becky Hill z nowym singlem

6 października 2020
ok. 2 minut czytania

\”Space\” to utwór napisany przez Becky Hill oraz wyprodukowany przez Marka Ralpha, Dave\’a Whelana i Mike\’a Di Scalę. Do nagrania powstał klip w reżyserii Carly Cussen (Little Mix, Krept & Konan, Sean Paul, Ed Sheeran).

– \”Space\” to bardzo osobisty utwór, który teraz wydaje się oddalony ode mnie o miliony kilometrów – mówi wokalistka. – Jestem dumna z tej piosenki z wielu powodów. Tak naprawdę to nigdy wcześniej nie byłam taka szczera ze sobą, a co dopiero z publicznością. Za produkcję odpowiada niezastąpiony Camelphat, a produkcją wokalu zajął się Ryan Ashley. Czuję, że ta piosenka to duży krok do przodu dla mnie jako artystki. Ballada na dancefloor, która opowiada historię-wycinek z mojego życia i kim jestem jako osoba. To także dobry przedsmak mojego debiutanckiego albumu, który będzie pełen osobistych spostrzeżeń, nie tylko w wydaniu na parkiet. Chciałam odtworzyć doświadczenie słuchania piosenek z młodości, gdy zamykałam się w pokoju i każdą piosenkę traktowałam tak, jakby była napisana z myślą o mnie. Mam nadzieję, że uda mi się ta sztuka i że słuchacze będą mogli odnaleźć w tych piosenkach samych siebie. Nie wydaje mi się, abym kiedykolwiek więcej dostała tak dużo czasu na napisanie albumu. Ponieważ to będzie moja flaga wbita w ziemię, jestem bardzo podekscytowana i nie mogę się doczekać premiery.

Debiutancki album, który ukaże się w marcu, będzie następcą wydanej w 2019 kolekcji 13 utworów zatytułowanej \”Get To Know\”. Niedawno potwierdzono, że wydawnictwo jest trzecim najchętniej odtwarzanym albumem brytyjskiej artystki w 2020 oraz piątym brytyjskiego wykonawcy w UK.

Becky Hill współtworzyła lub napisała dla siebie oraz innych artystów ponad 180 piosenek. Dziewięć jej singli trafiło do Top 40 UK Official Singles Chart, w tym dwa do Top 10 i jeden na szczyt zestawienia. Annie Mac określiła ją mianem \”jednego z najlepszych głosów współczesnego popu\”, a portal Popjustice \”tajną popową bronią Anglii\”. Dotychczasowy katalog gwiazdy liczy 1,5 miliarda streamów oraz średnio 18 mln miesięcznie słuchaczy w Spotify. Becky Hill w 2019 była drugą najchętniej streamowaną brytyjską wokalistką.