Behemoth przedstawia klip do „Blow Your Trumpets Gabriel”

4 grudnia 2013
ok. 2 minut czytania

Klip, który można znaleźć pod tym adresem, został wyprodukowany przez Grupę 13 i jest jednym z najbardziej unikatowych i niepokojących dokonań zespołu.

– Mnóstwo czasu zajęło nam zrealizowanie tego projektu – komentuje lider bandu, Nergal. – I zrobiliśmy wszystko co możliwe, aby jak najwyraźniej przekazać swoją wizję. Przekroczyliśmy Rubikon. „Blow Your Trumpets Gabriel” jest ekstatycznym manifestem naszej niczym nie skrępowanej artystycznej woli, dzięki której ośmielamy się przekroczyć ograniczenia gatunku muzyki heavy metalowej. A to tylko początek.

Utwór zapowiada album „The Satanist”, którego premiera została wyznaczona na 3 lutego 2014 w Wielkiej Brytanii, 4 lutego w Polsce oraz Ameryce Północnej, 5 lutego w Japonii i 7 lutego w Europie i reszcie świata.

Oto tracklista:
„Blow Your Trumpets Gabriel”
„Furor Divinus”
„Messe Noire”
„Ora Pro Nobis Lucifer”
„Amen”
„The Satanist”
„Ben Sahar”
„In the Absence ov Light”
„O Father O Satan O Sun!”

Twórcą okładki jest znany rosyjski malarz i okultysta Denis Forkas. Artysta do namalowania obrazu wykorzystał m.in. krew Nergala. Pozostałe grafiki na płycie są autorstwa Metastaziz i Zbigniewa Bielaka. Album jest już dostępny w przedsprzedaży w oficjalnym sklepie Behemoth Webstore. W sprzedaży są 2 wersje – ekskluzywny Digibook, podpisany przez zespół, oraz limitowany box, który oprócz płyty w wersji Digibook zawiera plakat o rozmiarach 1 na 1,5 metra, drewniany różaniec, przypinkę i czarną kopertę z opłatkami.

Materiał został wyprodukowany przez sam zespół, Wojtka i Sławka Wiesławskich oraz Daniela Bergstranda w Hertz Studio. Matt Hyde (Slayer) jest odpowiedzialny za miks całości, a Ted Jensen (Metallica, AC/DC) zajął się masteringiem w Sterling Studios.
Dorobek Behemoth zamyka krążek „Evangelion”, który miał premierę w sierpniu 2009 roku.