Believe i Orbita Wiru także na Ursynaliach

28 marca 2012
ok. 2 minut czytania

Believe to grupa powstała z inspiracji Mirka Gila – współzałożyciela i autora większości kompozycji legendarnej grupy Collage. Zespół koncertował z wieloma gwiazdami art i prog rocka, w tym z Fishem z Marillion, Danielem Cavanaghem (Anathema), Rayem Wilsonem (Genesis) czy zespołem Pendragon. Believe koncertuje także samodzielnie po Polsce, czego dowodem są ostatnie marcowe występy, świetnie przyjęte przez publiczność. Obecnie kapela rozpoczęła promocje drugiego DVD, zarejestrowanego podczas koncertu w Teatrze im Wyspiańskiego. Płyty Believe są wydawane także w Europie i USA.

Grupa Orbita Wiru została powołana do życia w 2000 roku przez Tomka Serwatko, niegdyś związanego z rockowym zespołem Kairos. Muzyka bandu to rockowa eksplozja generowana przez troje ludzi czerpiących z różnych regionów muzyki. – Orbita Wiru gra jak maszyna, to jest straszna siła… – powiedział Zbigniew Hołdys w programie telewizyjnym „Hit Generator” (TVP2), w którym zespół uhonorowany został statuetką Super Hitu za utwór „Moja mała furia”. Formacja była gościem wielu muzycznych programów telewizyjnych oraz audycji radiowych. Na antenie Antyradia kapela wiodła prym na liście Turbo Top z piosenkami „Moja mała furia” i „Demons Away”.

Impreza odbędzie się między 1 a 3 czerwca na terenie kampusu SGGW. Gwiazdami będą m.in. Limp Bizkit, Slayer, Gojira, Billy Talent, Mastodon czy Nightwish, a na scenie klubowej Benny Bennassi.

Karnety na Ursynalia można kupić za pośrednictwem sieci Ticketpro oraz w Empikach, Media Marktach i Saturnach w całym kraju.