Betrayer wraca i wydaje „Infernum In Terra”

10 lutego 2015
ok. 1 minuta czytania

Album, zatytułowany „Infernum In Terra”, ukaże się 18 marca. Płyta została nagrana w Antubis Studio w Kwidzynie, od jesieni 2013 do lata 2014, zaś masteringu dokonali bracia Wiesławscy w Hertz Studio.

„Infernum In Terra” ukaże się w dwóch formatach – digipak oraz gatefold, będzie również dostępna na wszystkich platformach cyfrowych.

Betrayer na początku lat 90. i obok takich zespołów jak Imperator, Vader czy Armagedon, kształtował polską scenę deathmetalową.

W 1991 roku Betrayer nagrał oficjalne demo „Necronomical Exmortis” oraz w 1994 roku, debiutancki album „Calamity”, które po dziś dzień uważane są za kamienie milowe w historii polskiego death metalu. Płyta pod banderą Nuclear Blast ukazała się na całym świecie i była, obok „The Ultimate Incantation” Vader, jedną z pierwszych, wydanych przez polski zespół na tak szeroką skalę.

Obecnie Betrayer tworzą Piotr „Berial” Kuzioła (bas, wokal) i Sławek „Mokry” Tomkiewicz (gitara) z Koszalina oraz Krzysiek Tubaja (gitara) i Piotr „Vjader” Majka (perkusja) z Kwidzyna.