Beyoncé prezentuje \”Already\”. Nowa płyta w sieci

31 lipca 2020
ok. 1 minuta czytania

\”Black Is King\” to wizualny album, łączący film oraz muzykę. Dzieło zainspirowane \”Królem lewem\” miało premierę na kanale Disney+. Wersja audio trafiła do serwisów streamingowych i można jej posłuchać np. na Spotifyu.

Na singiel gwiazda wybrała \”Already\”, w którym udzielają się s Major Lazer i pochodzący z Ghanny wokalista Shatta Wale.

– Tym wizualnym albumem chciałam przybliżyć elementy historii czarnoskórych i tradycji afrykańskiej, ale w nowoczesnym wydaniu i z uniwersalnym przesłaniem – wyjaśnia Beyoncé. – Spędziłam wiele czasu poznając i absorbując lekcje poprzednich pokoleń oraz bogatą historię rozmaitych afrykańskich zwyczajów.

Zdjęcia powstawały w Nowym Jorku, Los Angeles, RPA, Zachodniej Afryce, Londynie i Belgii.

Black Is King\” to celebracja wspomnień o doświadczeniach czarnej społeczności. Wideo do \”My Power\”, \”Mood 4 Eva\” i \”Brown Skin Girl\” są w pełni uduchowione i pełne gracji. Ten film to opowieść o odbudowie teraźniejszości. O spotkaniu kultur i międzypokoleniowych przekonaniach. Opowieść o tym, że najbardziej złamani ludzie mają niesamowity dar i cel naprawiania przyszłości.

W 2019 roku roku artystka pracowała przy soundtracku do filmu \”Król Lew\”. Użyczyła też głosu jednej z postaci. W czerwcu 2020 roku opublikowała \”Black Parade\” z okazji Juneteenth, święta obchodzonego z okazji wyzwolenia niewolników po wojnie secesyjnej. Jej poprzednia płyta to \”Lemonade\” z 2016 roku.