Białe tony Minerals

29 marca 2012
ok. 1 minuta czytania

Płytę promuje singel „Last Time”. – Piosenka jest jednym z najbardziej pozytywnie brzmiących utworów na płycie, chociaż przewrotnie kontrastuje z dość smutnym tekstem – opowiadają artyści. – Akustyczny początek, rockowa końcówka, subtelne partie gitar, oszczędna sekcja rytmiczna i klimatyczny wokal Filipa, wszystko to sprawia, że jest to jedna z naszych ulubionych kompozycji na tym albumie, jest to też jeden z najbardziej chwytliwych utworów na naszym debiutanckim krążku.

Nagrania można wysłuchać pod tym adresem.

Na albumie znajdzie się dwanaście eklektycznych utworów. Tytuł płyty zaczerpnięty jest z utworu, który zawiera wszystko to, co jest charakterystyczne dla Minerals – płynne przechodzenie z przeciwstawnych klimatów, prowadzone pewnym, ciepłym głosem Filipa Pokłosiewicza.

Oto tracklista:
„01010110”
„Last Time”
„Discount”
„Fast Forward”
„Is This Love”
„Hearts & The Sea”
„Fable”
„Mistake”
„Back Track”
„Thin Times”
„So Sure”
„White Tones”

Grupa Minerals powstała w 2009 roku, a już w kolejnym roku znalazła się na radiowych playlistach za sprawą singla „Hearts & The Sea”. Na scenie Minerals zadebiutował w warszawskim klubie Chwila oraz na Letniej Maltańskiej Scenie Muzycznej. Ich muzykę cechują niebanalne kompozycje, opierające się na ciepłym, gitarowym brzmieniu i charakterystycznym wokalu. Jak przyznają artyści, bliska jest im brytyjska scena muzyczna.

Zespół tworzą: wokalista Filip Pokłosiewicz, gitarzyści Łukasz Cirocki i Przemek Buchelt, basista Tomek Jacak oraz perkusista Andrzej Ratajczyk.