Biffy Clyro o starym przyjacielu

31 lipca 2020
ok. 2 minut czytania

Po\”Instant History\” i \”Tiny Indoor Fireworks\”, do sieci trafił kawałek \”Weird Leisure\”. – To piosenka o jednym z moich najstarszych przyjaciół – wyjaśnia frontman, Sam Neil. – Poszedł złą drogą i wmieszał się w trudną sytuację. Na szczęście już teraz jest w porządku, wychodzi z tego mroku. Uwielbiam gościa, ale – do diabła – wiele przez niego wycierpiałem.

Longplay \”A Celebration of Endings\” ukaże się 14 sierpnia. Album będzie następcą \”Ellipsis\” (2016) i \”Opposites\” (2013), które z miejsca dotarły na 1. miejsce listy sprzedaży. Nad brzmieniem nowego dzieła czuwał Rich Costey, producent \”Ellipsis\”.

– Ten album to spojrzenie w przyszłość zarówno z osobistej jak i społecznej perspektywy – wyjaśnia Sam Neil. – W tytule chodzi odczuwanie radości z zachodzących zmian, a nie smucenie się nimi. Zmiana to postęp i ewolucja. Można zachować to, co kochamy, ale pozbądźmy się wszystkiego, co złe. Chodzi o odzyskanie kontroli.

Oto tracklista \”A Celebration of Endings\”:
1. North of No South
2. The Champ
3. Weird Leisure
4. Tiny Indoor Fireworks
5. Worst Type of Best Possible
6. Space
7. End Of
8. Instant History
9. The Pink Limit
10. Opaque
11. Cop Syrup

Z niezależnej formacji Biffy Clyro stali się czołowymi przedstawicielami brytyjskiego rocka. Ich ostatnie płyty \”Ellipsis\” (2016) i \”Opposites\” (2013) z miejsca poszybowały na szczyt listy sprzedaży w Zjednoczonym Królestwie, po tym jak drogę utorowały im wcześniejsze wydawnictwa \”Only Revolutions\” (3. miejsce, 2009) i \”Puzzle\” (2. miejsce, 2007).

O sukcesie Biffy Clyro świadczy też szereg znaczących nagród, które zespół zdobył, w tym cztery NME Awards (dwukrotnie Najlepszy brytyjski zespół, Najlepszy zespół koncertowy i Najlepszy teledysk); cztery statuetki Kerrang! Awards (Najlepszy brytyjski zespół, Klasyczny autor piosenek, Najlepszy album i Najlepszy teledysk) oraz trzy Q Awards (Najlepszy zespół koncertowy, Najlepszy album i nagroda Fendera). Ponadto byli dwukrotnie nominowani do BRIT Awards (za każdym razem jako Najlepszy brytyjski zespół) oraz do Mercury Prize.