Big Boi zainspirowany „Grą o tron”

6 marca 2014
ok. 1 minuta czytania

Członek duetu Outkast przygotował na potrzeby zestawu „Catch The Throne” numer zatytułowany „Mother of Dragons”. Jak należy wnioskować po tytule, piosenka jest hołdem dla postaci Daenerys Targaryen, granej przez Emilię Clarke.

– To jedna z moich ulubionych bohaterek – komentuje raper. – To jej należy się tron, uwielbiam patrzeć, jak wspina się na szczyt, by zająć swe miejsce.

Na mikstejp trafią również kawałki, które nagrali Common, Wale czy Daddy Yankee. Premierę wyznaczono na 7 marca.

Przypomnijmy, że serial powróci na antenę HBO z czwartym sezonem 6 kwietnia (w Polsce dzień później). W nowych odcinkach poznamy dalsze wydarzenia z trzeciego tomu sagi George’a R.R. Martina. W obsadzie znajdują się Peter Dinklage, Lena Headey, Emilia Clarke, Charles Dance, Nikolaj Coster-Waldau, Aiden Turner, Iain Glen, Rose Leslie, Carice Van Houten, Alfie Allen, Diana Rigg, Natalie Dormer, Isaac Hempstead Wright, Pedro Pascal, Michiel Huisman i Indira Varma.

Big Boi razem z André 3000 wystąpią na Orange Warsaw Festival. Duet Outkast da koncert na Stadionie Narodowym 15 czerwca. Największy sukces formacja zdobyła za sprawą albumów „Aquemini” (1998) i przede wszystkim „Stankonia (2000), które przyniosły hity „Rosa Parks”, „Ms. Jackson”, „So Fresh, So Clean”. Ich dorobek zamyka soundtrack „Idlewild”, który ukazał się w sierpniu 2006 roku.