Bilal wystąpi w Szczecinie

27 sierpnia 2014
ok. 2 minut czytania

Muzyk wystąpi 11 listopada w szczecińskim klubie Lulu.

Bilal to jedna z największych gwiazd muzyki neo-soul. Pochodzący z Filadelfii muzyk objawił się artystycznie na początku XXI wieku i od kilkunastu lat zachwyca nas swoim głosem. Po ukończeniu prestiżowej nowojorskiej akademii muzycznej The New School for Jazz and Contemporary Music, zadebiutował u boku Commona na krążku „Like Water For Chocolate”. Jego solowy debiut „1st Born Second” stał się jednym z przełomowych albumów neo-soulu.

Wydanie kolejnej płyty „Love For Sale” udaremnił przeciek do internetu, w wyniku którego wytwórnia wycofała się z kontraktu. Znakomity materiał dotarł jednak do fanów i do dziś zajmuje istotne miejsce w repertuarze artysty.

W przerwach między własnymi nagraniami, artysta współpracował i nagrywał m.in. z takimi sławami jak: Beyonce (album „Fighting Temptations”), Common (płyty „Like Water for Chocolate”, „Electric Circus”, „Be” oraz „Finding Forever”), Jay Z (album „American Gangster”), Erykah Badu (płyty „New Amerykah Part One” oraz „New Amerykah Part Two”), Robert Glasper („All Matter”, „Black Radio”). Bilal współpracował również z Dr. Dre, Talibem Kweli czy The Roots.

W 2010 roku Bilal powrócił wspaniałym albumem „Airtight’s Revenge”, z którego utwór „Little One”, przyniósł mu drugą nominację do nagrody Grammy. Na kolejny krążek nie trzeba było już długo czekać – „Love Surreal” ujrzał światło dzienne wiosną 2013 roku. Wśród gości znalazł się między innymi genialny pianista Robert Glasper, z którym Bilal przyjaźni się i współpracuje od czasu wspólnych studiów. Album został powitany entuzjastycznie, zarówno przez fanów, jak i krytyków, debiutując na pierwszym miejscu najlepszych płyt R&B w zestawieniu iTunes.

W Szczecinie Bilal wystąpi w sześcioosobowym składzie. Obok wokalisty na scenie pojawią się: Conley Whitfield Jr. (bass), Steve McKie (perkusja), Corey Bernhard (instr. klawiszowe), Dai Miyazaki (gitara) oraz Micah Robinson (chórki).

Ceny biletów: 60-85 zł.