Bill Laswell i The Blixt, Senser oraz Cool Kids Of Death na Nowych Horyzontach

17 maja 2012
ok. 1 minuta czytania

Bill Laswell to wirtuoz gitary basowej, okrzyknięty odnowicielem funku, dubu, jazzu i ambientu, ceniony za działalność na polu animacji kultury, szanowany jako wydawca i promotor nowatorskiej i niebanalnej muzyki. Najnowszym projektem, z którym artysta przyjeżdża do Wrocławia, jest The Blixt, do którego Laswell zaprosił gitarzystę Raoula Björkenheima i perkusistę Morgana Ågrena. Björkenheim to twórca Krakatau, wybitny gitarzysta jazzowy. Z kolei Ågren to bez wątpienia jeden z najlepszych perkusistów naszych czasów, mający na swoim koncie współpracę z Frankiem Zappą.

Na fanów mocnych brzmień czeka koncert formacji Senser. Ich debiutancki album, wydany w roku 1994, uznany został za objawienie na scenie muzycznej. Niewiele zespołów przed nimi odważyło się na tak radykalne połączenie ze sobą stylistyk rapu, muzyki industrialnej, dubu, elektroniki i ciężkiego gitarowego grania. W ich muzyce punkowy bunt wszedł w mariaż z jamajskimi rytmami, hardcore’owa energia zetknęła się z hiphopowymi skreczami, industrialna elektronika zaczęła współgrać z funkową nostalgią. Do tego bezkompromisowe, politycznie zaangażowane teksty.

W Arsenale nie zabraknie też polskich akcentów. Na otwarcie cyklu koncertów zagra Cool Kids Of Death – w momencie swojego debiutu w 2002 roku okrzyknięci najbardziej buntowniczą rodzimą grupą i głosem nowego pokolenia. Teraz powracają na scenę, by na żywo odegrać przełomowy, imienny longplay.

Karnety muzyczne na wszystkie koncerty w klubie w cenie od 120 zł w sprzedaży od 18 maja (godz. 12.00) na stronie Nowehoryzonty.pl