BirdPen na koncertach w Poznaniu i Warszawie

31 lipca 2015
ok. 1 minuta czytania

BirdPen to projekt jednego z wokalistów niezwykle popularnego w Polsce zespołu Archive – Dave’a Pena i Mike’a Birda. Duet uformował się bardzo naturalnie – kilka lat temu panowie dzielili mieszkanie w Southampton. I choć na przestrzeni lat nagrali mnóstwo materiału i samodzielnie wydali kilka EP-ek, debiutowali dopiero w 2009 roku albumem „On/Off/Safety/Danger”. Ostatni raz w Polsce byli w 2014 roku, w związku z premierą drugiej płyty – „Global Lows”. Ich twórczość często porównuje się do dorobku Pink Floyd, Radiohead czy dokonań Archive, z którymi Pen nagrał już sześć krążków. Ostatnio również Mike dołączył do muzyków na scenie.

Listopadowe koncerty BirdPen związane są z promocją ich najnowszego albumu – „In The Company Of Imaginary Friends” – który ukazał się na początku maja. Płytę udało się nagrać dzięki kampanii na portalu Pledge Music. Materiał powstał w Abbey Road Studios pod okiem Frana Arkwrighta.

Wejściówki na koncerty BirdPen w Poznaniu i Warszawie dostępne są już na stronach Go-ahead.pl, Biletomat.pl, Eventim.pl, eBilet.pl, Ticketpro.pl oraz w sklepach sieci Empik, Media Markt i Saturn.