BirdPen supportem przed Archive

5 maja 2009
ok. 1 minuta czytania

BirdPen to brytyjska alternatywna kapela rockowa. Formacja powstała w 2004 roku. Ma na koncie trzy krótkie wydawnictwa: „1 In 54”, „Be Yourself” oraz „Fake Kid”. Dave Pen oraz Mike Bird uczestniczyli w procesie pisania piosenek na album „Lights” Archive. Dave pozostał członkiem Archive aż do dziś, uczestniczył w paryskim koncercie utrwalonym na DVD „Live At The Zenith”. Jego najważniejszym projektem pozostaje jednak BirdPen, którego debiutancki longplay ukazał się pod koniec 2008 roku. Płyta „On / Off / Safety / Danger” doczekała się pozytywnych recenzji, w których dziennikarze podkreślali powinowactwo brzmieniowe BirdPen z Pink Floyd oraz oczywiście Archive.

Przypomnijmy, że koncerty odbędą się 15 października w Krakowie, w klubie Studio oraz dzień później w warszawskiej Stodole.

Występy Archive będą związane z promocją najnowszego krążka grupy „Controlling Crowds”, który ukazał się w Polsce 30 marca bieżącego roku.

Bilety na warszawski koncert dostępne są w cenie 110 złotych (120 złotych w dniu koncertu). Można nabywać je za pośrednictwem Eventim.pl, Ticketpro.pl, Ticketonline.pl oraz Shortcut.pl. Wejściówki na krakowski show kupować można natomiast w sieciach Ticketpro.pl, Eventim.pl oraz Shortcut.pl w cenie 100 złotych (115 złotych w dniu koncertu).