Birdy pokazuje, że dorasta

18 stycznia 2016
ok. 2 minut czytania

Wśród kompozycji na płycie znajdzie się singel „Keeping Your Head Up”, za którego brzmienie odpowiada sama Birdy oraz Steve Mac (m.in. James Blunt, Shakira, One Direction, Jess Glynne). Oprócz Maca w produkcję albumu zaangażowani byli także inni mistrzowie konsolety Jim Abbiss (Arctic Monkeys, Adele) i Craig Silvey (Arcade Fire, Florence And The Machine).

– W ten sposób pokazuję, że dorastam – mówi o płycie Birdy, czyli naprawdę Jasmine Lucilla Elizabeth Jennifer van den Bogaerde. – Wiele nauczyłam się w minionych kilku latach, sporo doświadczyłam – dobrego i złego. Stąd czerpałam inspiracje. Tym razem byłam pewniejsza siebie, wiedziałam, w którą stronę się kierować, zarówno jeśli chodzi o komponowanie, produkcję i oprawę graficzną. Wiele piosenek traktuje o znajdowaniu światła w mroku, o pokonywaniu chwil, w których czujemy się kompletnie zagubieni.

Pod tym adresem można posłuchać koncertowej wersji utworu „Keeping Your Head Up”.

Album „Beautiful Lies” ukaże się również w wersji deluxe, bogatszej od standardowej o cztery piosenki.

Oto tracklista:
„Growing Pains”
„Shadow”
„Keeping Your Head Up”
„Deep End”
„Wild Horses”
„Growing Pains”
„Lost It All”
„Silhouette”
„Lifted”
„Take My Heart”
„Hear You Calling”
„Words”
„Save Yourself”
„Unbroken”
„Beautiful Lies”

Przypomnijmy, że dwie studyjne płyty artystki – „Birdy” (2011) i „Fire Within” (2013) – okazały się wielkimi sukcesami. Wielokrotnie pokryły się złotem i platyną. Angielka była nominowana do Grammy za nagrany z Mumford And Sons utwór „Learn Me Right”, uzyskała także nominację do BRIT Awards dla najlepszej debiutantki.