Birdy wraca z nową piosenką

4 września 2020
ok. 2 minut czytania

Piosenka zapowiada nadchodzącą EP-kę \”Piano Sketches\”, która ukaże się 6 listopada. Materiał na krążek \”Piano Sketches\” został napisany i wyprodukowany w czasie wyciszenia, gdy Birdy stroniła od świateł reflektorów. Składający się z czterech utworów zestaw przypomina o wielkim talencie Birdy, a także ukazuje jej artystyczny rozwój odkąd w 2016 roku wydała znakomicie oceniony album \”Beautiful Lies\”. Teraz, mając 24 lata, mulitiplatynowe płyty oraz nominacje do Brit i Grammy na koncie, uznana artystka szykuje się do premiery nowego albumu, który powinien ukazać się w 2021 roku.

– Ostatnie lata spędziłam pracując nad nowym albumem, który ukaże się w przyszłym roku – mówi Birdy. – Nie mogę się doczekać, by podzielić się tym materiałem. Napisałam bardzo dużo muzyki, z której jestem dumna. Wiele z utworów normalnie nie ujrzałoby światła dziennego, ale będę wydawać oszczędnie zaaranżowane utwory w miesiącach poprzedzających premierę płyty.

Birdy została odkryta, gdy miała zaledwie 12 lata. Od tego czasu zgromadziła 3 miliardy odsłuchów w serwisach streamingowych i blisko miliard odsłon na YouTube. Ponadto może pochwalić się ponad 7 milionami miesięcznych streamów na Spotify oraz 4,7 miliona sprzedanych płyt. W wieku 24 lat ma 21 platynowych singli, nominację do Brit Award oraz numer 1 na listach sprzedaży w Wielkiej Brytanii, USA, Australii, Belgii czy Holandii. Jej oddana grupa fanów, licząca ponad 8 milionów w mediach społecznościowych, wykupiła wszystkie bilety na koncerty w takich salach jak The Roundhouse London, Hammersmith Apollo (dwukrotnie), Sydney Opera House, Albert Hall Manchester czy Shepherd\’s Bush Empire. Ponadto Birdy występowała na największych muzycznych imprezach, w tym BAFTA Awards czy na ceremonii otwarcia Paraolimpiady 2012 w Londynie. Piosenki Birdy pojawiły się w takich filmach jak \”Igrzyska śmierci\” (2012), \” Merida Waleczna\” (2012), \”Gwiazd naszych wina\” (2014), \”Beyond the Lights\” (2014) i \”Gorzka siedemnastka\” (2016).