Björk i jej harfowy utwór

14 grudnia 2017
ok. 1 minuta czytania

Do sieci trafił harfowy remix jednego z singli gwiazdy, „Blissing Me”, a także jeszcze jeden remix, który przygotował serpentwithfeet. Obydwa nagrania można znaleźć na Spotifyu. Poniżej z kolei znajduje się teledysk do kompozycji „Blissing Me”.

Longplay „Utopia”, z którego pochodzi utwór, ukazał się 24 listopada. Współtwórcą materiału jest znany już ze współpracy z Islandką, Arca.

– Poprzedni album był o złamanym sercu, więc teraz wszyscy pewnie będą pytać czy wyszłam za mąż – mówiła jakiś czas temu Björk. – Na razie to delikatna kwestia, więc powiedzmy, że to mój randkowy, tinderowy album.

Björk przygodę z muzyką zaczynała jako dziewczynka, wydając swój dziecięcy, imienny debiut, gdy miała zaledwie 12 lat. Ważnym etapem jej kariery był zespół The Sugarcubes (1986-1992). Jako dorosła solistka wydała pierwszy album, „Debut”, w 1993 roku. Wśród jej najważniejszych utworów znajdują się „It’s Oh So Quiet”, „Army of Me” czy „Hyperballad”. Na całym świecie sprzedała kilkadziesiąt milionów płyt. Islandka miała również epizod aktorski – wystąpiła w dramacie „Tańcząc w ciemnościach” Larsa Von Triera, do którego zresztą napisała też muzykę. Za nagrany z Thomem Yorkiem utwór „I’ve Seen It All” otrzymała nominację do Oscara.