Björk na festiwalu Heineken Open’er

31 stycznia 2007
ok. 2 minut czytania

Björk nagrała pierwszą płytę w wieku 11 lat, która z miejsca pokryła się platyną, a młoda artystka stała się rozpoznawalną postacią. Najsławniejszym z jej kolejnych projektów był zespół The Sugarcubes, którego największym przebojem był utwór „Birthday”. Po wydaniu 3. krążka „Stick Around For Joy” w 1992 roku grupa zakończyła działalność a Björk rozpoczęła solową karierę. W 1993 wydała kultową już płytę „Debut” z takimi hitami, jak „Human Behaviour”, „Venus As A Boy”, czy „Violently Happy”. Kolejny longplay, „Post”, przyniósł tak różne stylistycznie kompozycje jak elektroniczne „Army Of Me”, czy jazzowe „It’s Oh So Quiet”. Dużym zainteresowaniem publiczności cieszył się też album z remiksami – „Telegram” (1997). Kolejnym dziełem Islandki było wydawnictwo „Homogenic” (1997), będące połączeniem elektroniki i klasyki z numerami „Joga”, do którego teledysk nakręcił Michel Gondry oraz „All Is Full of Love”, z klipem w reżyserii Chrisa Cunninghama. Sukces zachęcił Björk do dalszych eksperymentów, dzięki czemu jej fani otrzymali albumy „Vespertine” (2001 rok) i „Medúlla” (2004 rok).

Artystka obecnie intensywnie pracuje nad szóstym długogrającym dziełem. Efekty powinniśmy poznać wiosną. W studiu w roli producenta wokalistkę wspomaga Timbaland. Na płycie gościć będzie także Antony Hegarty z Antony & the Johnsons.

Będzie to druga wizyta Islandki w naszym kraju, po raz pierwszy można ją było zobaczyć na latem 2003 roku w Sopocie.

Udział w festiwalu Heineken Open’er potwierdziła również nowojorska formacja, Beastie Boys.

Do 31 marca cena trzydniowych karnetów 199 PLN (bez pola namiotowego) i 219 PLN (z polem namiotowym). Od 1 kwietnia cena trzydniowych 249 PLN (bez pola namiotowego) i 269 PLN (z polem namiotowym).