Blady król Bisza

12 marca 2021
ok. 1 minuta czytania

W dzień premiery \”Bladego Króla\”, Bisz wypuścił singiel \”Poświęcić wszystko\” – jeden z najbardziej osobistych utworów z płyty, na melodyjnym podkładzie Kosy z partiami gitary i wokalizami Moniki Fortuniak.

Jednocześnie na YouTube i w streamie pojawiają się pełne wersje utworów \”Tracić\” oraz \”Blady Król\”, które wcześniej były prezentowane w tylko w połowie.

Nowa płyta Bisza to współcześnie brzmiący koncept album, na którym melancholia splata się z wewnętrznym buntem. Album w całości wyprodukował znany z \”Zim\” czy \”Idąc na żywioł\” Kosa.

– Doświadczenie swoistego katharsis jest ideą przewodnią nowego materiału. Nie bez powodu pojawiają się na nim nawiązania do antyku, tragedii i losu rozumianego jako fatum. Od dawna traktuję swoją artystyczną drogę jako swego rodzaju wiwisekcję – prawdziwego człowieka, ze wszystkimi jego blaskami i cieniami, w zderzeniu ze współczesnością – mówi Bisz. – Upiorem \”Bladego Króla\” jest świadomość klęski ideałów. Ważnym wątkiem nowej płyty jest rozprawianie się z kategoriami \”sukcesu\”, \”bycia sobą\”, \”wolności\” – które dla \”Wilka chodnikowego\” były istotne, natomiast na nowej płycie zostają zdemaskowane jako fantazmaty.