Błagający Robbie Williams

12 maja 2003
ok. 1 minuta czytania

Podczas niedawnego występu w ramach Tribeca Film Festival w Nowym Jorku piosenkarz namawiał 15 tysięcy zgromadzonych osób, by zadzwoniły do lokalnych stacji radiowych i wymogły granie pierwszego singla z albumu „Escapology”. – Nawet jeśli piosenka nie podoba się wam, czy możecie pytać o nią? – błagał Williams w trakcie 30-minutowego show.

Opisujące imprezę amerykańskie media zwróciły ponadto uwagę, że artysta kilkakrotnie przedstawił się ludziom przybyłym na koncert: „Nazywam się Robbie Williams”. Pozwolił sobie również na żart dotyczący swojej nieco starszej kompozycji, „Angels”. – Ten utwór ukazał się w USA kilka lat temu – powiedział były lider grupy Take That. – I wiecie co? Nie był przebojem… Ale nie jest mi z tego powodu przykro. Uczynił mnie gwiazdą na całym świecie, tylko nie tutaj.

W swojej karierze Williams sprzedał dotychczas łącznie około 28 milionów płyt. Za Atlantykiem jednak niezmiennie nie ma szczęścia – longplay „Sing When You’re Winning” z 2000 roku w zestawieniu Billboard 200 dotarł zaledwie do 110. miejsca, krążek „Escapology” na tej samej liście najlepszy wynik osiągnął w debiucie – 43. pozycję.